Sun pitää miettiä...

Runoilija PuolestaKärsijä

mies
Julkaistu:
10
Liittynyt: 13.12.2008

Asuinpaikka: -
Sähköposti:
-
Syntymäpäivä:
-

Katumuksen, pelon ja säälin ero on liian pieni.
 

Sun pitää miettiä meitä joka toinen päivä, tajuatko mitä tää pelko tekee mulle, vai onko sillä edes väliä?

Pelko siitä että menetän sut kokonaan, saa mun sydämmen kivusta huutamaan, pikkuhiljaa kipuun turtumaan, jos en riitä sulle, usko pois mä pystyn muuttumaan.

Ymmärrän että sun tunteet on sekavat, mut miksi näin, mehän mennään koko ajan parempaan päin.

Mun raadeltu sydän on jo paranemassa, koska sä oot ollu mun kainalossa, ei eletä pelossa, vaan toivossa.

Mä tiedän miten mulle käy jos menetän sut, sillon on liekki mun sydämmestä kokonaan sammunut, rakkaus mun mielestä kadonnut, itsesäälin oon vajonnut, sydän kivusta kivettynyt.

Oot tehny musta paremman, tunteille aremman, oon tehny susta itelleni sen tärkeimmän, sun kanssas näen valoisampana elämän.

En halua tällä päätöksees vaikuttaa, ainoastaan sulle mun tunteista tiedottaa, voi jos nyt voisin kädet sun ympärilles kietoa.

En halua että pelkäät tehdä tästä lopun, jos siltä tuntuu, mun sydän joka tapauksessa murtuu.

Välitän susta todella!

Selite: 
Suoraan Marjolle, ihmiselle tärkeimmälle! <3
Kategoria: 
 

Kommentit

ihana rakkaudentunnustus

 

Käyttäjän kaikki runot