Vuosisadan Rakkaustarinan alku Osa 2

Runoilija SPORTMAN

mies
Julkaistu:
5
Liittynyt: 26.3.2012

Asuinpaikka: -
Sähköposti:
-
Syntymäpäivä:
-

Asustan äänekoskella, oon rakastunut kokosydämestä siihen oikeeseen. Ja hänen vuokseen kirjauduinkin tänne, jotta hän näkisi joskus mun kirjoittamia sanoja/runoja.
 

Me suudeltiin, kädestä kiinni pidettiin, toisiamme silmiin katsottiin ja ensimmäistä yhteistä ja kaunista aikaa vietettiin. Istahdit syliin ja katsoit silmilleni kauniilla hymyilläsi, olet itsekin niin kaunis ihminen. Me tulevaisuutta mietittiin, seuraavan päivän puuhia pohdittiin. Parvekkeella kolmannen henkilön kanssa tupakoittiin, ja musiikkia hänen kodissaan kuunneltiin. Puhalsin korvillesi, olin kaiken aikaa vierelläsi. Tähän saakka ollaan tultu, ja yhdessä loppuun asti me mennään. Ylä- ja alamäet yhdessä kestetään, poistamme toisiltamme kyyneleitä kun tiedämme kumpikin että olemme toisillemme enkeleitä. Joka ikisen aamun tahtoisin vierelläsi herätä, ja joka ikisen yön nukkumaan mentäessä tahtoisin nukahtaa sinun vierellä. Sinä olet minulle R-A-K-A-S, ja tiedät sen itsekin. Sydämeni pohjasta kirjoitan tämän runon, tahtoisin että sinulla olisi hyvä mieli ja onnellinen olo. Hymysi on kuin keltainen aurinko, tahtoisin olla vierelläsi pienenkin hetken. Ei haittaa se että, kaikki saavat tämän kautta tietää meidän rakkausonnesta. Sillä minä oikeasti rakastan sinua, olet maailmani suurin valo ja elämäni rakkaus.

Selite: 
Tässä on jatkoa siihen edelliseen, tämänkin kirjoituksen aikana ajattelin mun tyttöystävää jolle tämä ja tulevat rakkaus-runot on omistettu. Olen löytänyt sen oikean, ja olen onnellinen siitä.
Kategoria: 
 
 

Käyttäjän kaikki runot