Sait alkusi äidin ja isin suuresta rakkaudesta. Kauan sua toivottiin ja pitkään sua odotettiin. Me odotettiin sua niin kovasti pikkuinen. Isi oli onnesta sekaisin, kun kerroin hänelle että vihdoin kasvat masussani. Täällä oli valmiina sinulle veikka ja hauva, enää puuttui vain uusi vauva.
Emme malttaneet olla kertomatta mummoillesi ja papoillesi susta, sillä emme arvanneet että pian olisi päivämme musta.
Et jaksanut kuin 4viikkoa matkassamme, se oli pieni aika mutta ikuisesti pysyt ajatuksissamme.
Sitten kun olet valmis uudelleen yrittämään elämän koulua, odottaa sua joukko ihmisiä jotka taivaltasi opastaa.
Nyt tahtomatta jouduin sut antamaan pois, vaikka sulle turvallinen koti ollut ois.
Odotti sua tällä äiti ja isä valmiina oli uusi pesä.
Olimme yhdessä vain pienen hetken mutta liian kauan unohtaakseni sinun retken. Se hetki ei palaa enää koskaan, ei vaikka kuinka toivon. Kaipaan sua niin pikkuinen. Elän edelleen haaveissa että jonain päivänä olisit tullut ottamaan kädestäni kiinni ja sanomaan sen pienen vaatimattoman sanan:Äiti.
Luulimme siis saavamme vihdoin kauan odotetun veljen/siskon pojallemme mutta raskaus ei kehittynyt vaan haurastui hetki hetkeltä ja lopuksi katosi..
- Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi


